Početna stranica » Novosti » Robocup 2024.

Robocup 2024.

Ponosni smo na naše članove Udruge mehatroničara i na njihovu izvedbu na ovogodišnjem RoboCup2024 natjecanju koje se održalo u Eindhovenu u Nizozemskoj. Tijekom proteklih 7 dana intenzivnih priprema i uzbudljivih utakmica, pokazali smo tri godine neumornog rada.

Projekt RoboCup Middle Size League pokrenut je tijekom akademske godine 2022./2023., a od tada brojimo mnoga postignuća za sobom. Udruga mehatroničara se dokazala kao vodeća snaga u studentskoj robotici, sa značajnim postignućima na natjecanjima i priznanjima od strane stručnjaka iz industrije. Projekt je prepoznat od strane medija kao najbolji studentski projekt 2023. godine, te se pokazao prema akademskoj zajednici i industriji.

Naši timovi konstrukcije, hardvera, softvera i marketinga, predvođeni Petrom Slavičekom, Vedranom Zorićem i Teom Kukec, dosljedno su ostvarivali svoje ciljeve tijekom cijele sezone. Naši članovi na ovom natjecanju: Petar Borko, Matko Pribičević, Josip Dujić, Jan Hajsok, Josip Vindiš, Petra Horvat i Jaša Kocijan. Njihova predanost i timski rad cijele Udruge rezultirali su impresivnim postignućima. Razvili su i implementirali inovativna rješenja koja su značajno doprinijela uspjehu našeg projekta. Kao rezultat toga, uspjeli smo formirati tim od tri robota već u našoj drugoj godini natjecanja, što je izvanredno postignuće!

Naš trud i kvaliteta rada nisu ostali nezapaženi. Predstavnici uglednih sveučilišta i industrijskih lidera poput TU/e Eindhoven, ASML, VDL i mnogih drugih prepoznali su naše napore tokom natjecanja.

Posebna zahvalnost našim sponzorima za njihovu podršku, bez koje ovaj neprofitni projekt ne bi bio moguć!